Haber

KULAÇLAR CUMHURİYET İÇİN ÇALIŞTI

MUĞLA’nın Datça ilçesinde, Cumhuriyetin 100. yılı nedeniyle bu yıl 17.’si düzenlenen Açık Deniz Kış Yüzme Maratonu çeşitli kategorilerde 220 yüzücünün katılımıyla gerçekleşti.

Datça Kaymakamlığı, Datça Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) öncülüğünde ilçe merkezindeki Taşlık Plajı’nda düzenlenen maratona sivil toplum kuruluşları, destekçiler ve destekçilerin katkılarıyla 217 sporcu katıldı. gönüllüler Datça Kaymakamı Mesut Çoban, Datça Belediye Başkanı Abdullah Gürsel Uçar ve MUTSO Yürütme Kurulu Başkanı Bülent Karakuş’un bugün saat 12.00’de Taşlık Plajı’nda start vermesiyle başlayan maraton, 5 bin metre uzunluğunda ve 2 farklı parkurda gerçekleştirildi. 1500 metre kısa. Uzun kulvarda 71, kısa kulvarda 146 yüzücünün katıldığı maraton, 20 derece hava sıcaklığı ve 19 derece deniz suyu sıcaklığında gerçekleştirildi. Maratonda 1500 metrede yarışan 3 engelliye farklı startlar verildi.

Maratonda 1500 metre kısa parkura katılan 49 yaşındaki Başkan Coşkunarslan, 15 yaşında bir kaza sonucu sol kolunu kaybettiğini belirterek, 2021 yılı Eylül ayında yüzmeye başladım. önce yüzmek Yaklaşık 3 ayda kesinlikle bir seviyeye ulaştım. Tayland’da 2.500 metrelik sırtta ilk yarışımı tamamladım. Şimdiye kadar 14 yarışa katıldım. Benim için zirve yarışında Çanakkale Boğazı’nı geçtiğim yarıştı. Datça’da ilk defa yarışıyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu