Ekonomi

Bakan Şimşek, Gaziantep’teki çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıttı

Bakan Şimşek, Gaziantep’teki çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıttı

GAZİANTEP – Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep’teki çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıtım programına katıldı.

Bir dizi program için Gaziantep’te bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilere mazot ve sertifikalı tohum dağıtım törenine katıldı.

“40 bin çiftçiye mazot desteği sağlıyoruz”

Oğuzeli ilçesinde düzenlenen törende konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, 40 bin çiftçiye mazot takviyesi yaptıklarını belirterek, “UNESCO gastronomi kenti olduğumuzda her şeyin topraktan geldiğini gördük. toprağa sahip çıkın. Aşık Veysel’in dediği gibi ‘toprak yarımdır ana, ‘Burası bizim vatanımız’. Onun için Tarım Bakanlığı’nı kurduk. İlk dönemde herkese eşit tohum dağıttık ama biz çalışmadığını fark ettik. Daha sonra Nizip’in zeytin desteğine, İslahiye’nin ise biber desteğine ihtiyacı olduğunu anladık. Bunu tematik olarak, uzmanlık olarak yaptık. Daha sonra çiftçilerimiz “Bizden mazot desteği istedi. Biz de çiftçi kartı oluşturduk. Bu kartı kendi yazılımcılarımızla birlikte oluşturduk. Şu anda bu karta kayıtlı 40 bin çiftçimiz var. Herkese mazot desteği sağlıyoruz” dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yanı sıra Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, AK Parti Küme Başkanvekili ve Gaziantep Milletvekili Abdulhamit Gül. , AK Parti Gaziantep Milletvekilleri Ali Şahin, Derya Bakbak, Mesut Bozatlı, Bünyamin Bozgeyik, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, kent protokolü, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

haberkusadasi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu