Haber

Mike Pence’in evinde gizli belgeler bulundu

ABD’de her gün yeni gizli belgeler ortaya çıkıyor.

Daha önce de ABD Başkanı Joe Biden’ın konutunda ve ofisinde örtülü belgeler tespit edilmişti.

Devletle ilgili “gizli belgeler” de eski ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Indiana’daki konutunda bulundu.

Avukatı açıklama yaptı

Pence’in 2017-2021 yılları arasında Başkan Donald Trump başkanlığında başkan yardımcısı olarak görev yapan Pence’in Indiana’daki evinde yapılan aramada, Pence’in avukatı Greg Jacob tarafından Ulusal Arşivler ve Kayıtlar İdaresi (NARA) yetkilisi Kate Dillon McClure’a yazılan bir mektupta, ” az sayıda “gizli belgenin bulunduğunu” söyledi.

“Hassas ve Gizli”

Jacob, Biden’ın gizli belgelerinin ortaya çıkmasının ardından Pence’in de önlem olarak 16 Ocak’ta ikametgahını araştırması için bir avukat tuttuğu bilgisini paylaştı.

Avukatın potansiyel olarak “hassas ve gizli” bilgiler içeren birkaç belge bulduğunu belirten Jacob, avukatın bu belgelerin içeriğine bakmadığını ve hemen Ulusal Arşivlerle iletişime geçtiğini belirtti.

Gözden kaçırma Joe Biden’ın evinde 6 gizli belge daha bulundu Haberin Detayları

“Yanlışlıkla kolilere konuldu”

Başkan yardımcılığının son döneminde “gizli” etiketi taşıyan belgelerin “yanlışlıkla kutulara konularak” Pence’in şahsi konutuna götürülmüş olabileceği bilgisini paylaşan Jacob, bu belgelerin Pence’in konutunda varlığından haberi olmadığını kaydetti. eski başkan yardımcısı.

Jacob, Pence’in kapalı belgelerin korunmasına büyük önem verdiğini ve bu kapsamda Ulusal Arşivler ile işbirliğine açık olduğunu belirtti.

cobanlarajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu